Vi pusser opp imdi.no for å gi deg en enda bedre brukeropplevelse. Det betyr at det kan være noen problemer i starten.
Er det noe du savner, eller ikke får til? Send en e-post til nettredaksjonen@imdi.no.

 

Tilgang og pålogging til NIR og bosetting samt IMDi Tilskudd og jobbsjanseregisteret

Sist oppdatert: 14. mars 2025

For å kunne bruke NIR og bosetningssystemet samt IMDi Tilskudd, må du ha en egen bruker i IMDinett, og du må disponere smarttelefon. Har du ikke bruker, må du kontakte kommuneadministrativ bruker i din kommune, som kan opprette dette for deg.

Er du kommuneadministrator?

Hvordan får du tilgang?

Det er kommuneansatte som jobber med bosetting, introduksjonsprogram og norskopplæring samt integreringstilskudd, tilskudd for enslige mindreårige flyktninger og/eller ekstratilskudd (tilskudd for bosetting av personer med nedsatt funksjonsevne eller atferdsvansker) som kan få tilgang til IMDinett – NIR og bosetting.

Hvis du er ny bruker, må du få opprettet en bruker til systemet. Hvis du allerede har en bruker knyttet til NIR, og også skal jobbe med bosetting, integreringstilskudd/tilskudd for enslig mindreårige flyktninger/ekstratilskudd eller norsktilskudd, må du få lagt til nye tilganger til denne brukeren.

I hver kommune er det en eller flere kommuneadministrative bruker som kan hjelpe deg med dette. Ta kontakt med denne dersom du trenger tilgang.

Hvem har tilgang til hva?

Hvilke deler av løsningene du har tilgang til er avhengig av hvilken rolle du har som bruker.

IMDinett -IMDiTilskudd

IMDinett

Bosetting

Nasjonalt introduksjonsregister (NIR)

Support

Hvordan kommer du i gang?

Du logger deg på med brukernavn, passord og engangskode som lages av appen Buypass Code på din smarttelefon. Appen lastes ned på smarttelefon med mobilnummer som er registrert på din IMDinett-bruker.

Hvordan administrerer du brukere?

Det er brukere som har rollen «kommuneadministrativ bruker» som kan opprette brukere i IMDinett og tildele de nødvendige rollene de trenger. Denne rollen i seg selv gir ikke tilgang til øvrig informasjon og saksbehandling i NIR og bosetting. Kommuneadministrativ bruker vil også ha tilgang til å melde inn supportsaker.

Hvis det er noen nye brukere som skal rollen «kommuneadministrativ bruker», eller noen som ikke lenger skal ha den, må kommunen melde dette inn til IMDi via eget skjema.

Kan vi hjelpe deg?

Om du ikke får logget inn, ring oss på 40 00 19 60

Om det gjelder andre problemer med systemene, kan du melde inn en sak her